Organik Tekstil Nedir

Bu günlerde insanların ve özellikle çocukların en sağlıklı şekilde giyinebilmelerini sağlayan farklı üretim şekilleri ortaya çıkmaktadır.Biz de bu sağlıklı giyinme modelini destekleyen üreticileri kendi sitemizde sizlerle buluşturmaya çalıştık.

Kısaca organik tekstil hakkında bilgi vermek gerekirse; organik pamuk ve bitkisel boyalı giyim ürünleri, genetiği değiştirilmemiş bitkilerden böcek ilacı kullanılmadan yetiştirilir.

Organik olmayan konvansiyonel pamuk üretiminde yüksek miktarda agrokimyasal kullanılır. Pamuk üretimi, birim alan başına diğer mahsullerden daha fazla kimyasal kullanmaktadır ve dünyadaki pestisitlerin yaklaşık% 25'ini oluşturmaktadır. Pamuğun işlenmesinde kullanılan kimyasallar da havayı ve yüzey sularını kirletir. Bu şekilde kimyasallar da cildi tahriş edebilir.

Bitkisel boya ile organik pamuk çevre üzerinde etkisi düşük olan yöntem ve malzemeler kullanılarak yetiştirilmektedir. Bitkisel Boyalı giyim üretim sistemi, toprak verimliliğini tazeler ve korur, toksik ve kalıcı pestisitlerin ve gübrelerin kullanımını azaltır ve biyolojik olarak çeşitli tarımı oluşturur. Üçüncü taraf sertifika kuruluşları, organik üreticilerin yalnızca organik üretimde izin verilen yöntemleri ve malzemeleri kullandığını doğrulamaktadır.

Organik tarım, tarımsal kimyasal maddeler yerine mahsul rotasyonu, yapay gübreler ve böcek ilaçları yerine biyolojik haşere kontrolü ile birlikte kullanılmaktadır. Bitkisel boyalı giysiler, geleneksel pamuktan daha az çevresel etkiye sahip olsa da, üretilmesi daha maliyetlidir.

Bitkisel boya ile organik olarak satılan pamuk, organik ürün üretimi için uluslararası yönergelere göre yetiştirilmelidir.

Organik sertifikasyon standartlarını karşılayan toprak verimliliği uygulamaları tipik olarak ürün rotasyonu, örtü kırpma, hayvan gübresi ilaveleri ve doğal olarak oluşan kaya tozlarının kullanımını içerir.


 

Organik Tekstil Ürünlerimiz

Burada organik tekstillerde yalnızca organik veya çevre dostu ürünler bulacaksınız. Esas amacımız sitemizde sunmus oldugumuz ürünlerin herkese güvenli ve saf bir uykuya sahip olmasıdır.

Bu nedenle ürünlerimizin sert pestisitler, herbisitler ve güvensiz büyüme düzenleyicileri içermediğinden emin olması icin calısmakta ve onları sizlere sunmaktayız.

Müşterilerimize güvenebilecekleri ürünleri sunmak, herkes için daha temiz ve güvenli bir ortam yaratmaya katılmak istiyoruz. Lütfen sitemizde bulunan ürünleri dikkatlice inceleyip üreticilere direk olarak ulasınız.

İyi Yaşayın, Sağlıklı Uyuyun